Zadzwoń do nas: + 48 795 540 065
  • Polski
  • English

 

Google Glass jest to minikomputer w kształcie okularów, który pomimo swojej nazwy nie ma nic wspólnego z wyszukiwarką internetową. Za pomocą okularów możemy łączyć się z Internetem, słuchać ulubionej muzyki oraz wysyłać krótkie wiadomości. Obsługa Google Glass należy do łatwych, ponieważ okulary reagują na dotyk oraz głos właściciela.

Urządzenie zostało zmodyfikowane przez londyńską firmę This Place tak, aby komputer mógł być sterowany myślami. Okulary zostały połączone z zestawem do odczytywania aktywności mózgu, dzięki czemu jesteśmy w stanie robić zdjęcia wydając komendy w naszych myślach. Gdy zechcemy uwiecznić jakiś moment na zdjęciu, wystarczy, że się skupimy, a cienka biała linia pojawi się na wyświetlaczu i podniesie się, aż dotknie górnej krawędzi szkieł. W tym momencie okulary zrobią zdjęcie.

Twórcy twierdzą, że urządzenie będzie przydatne chirurgom w czasie krytycznych sytuacji, a także ułatwią życie osobom niepełnosprawnym, które nie mogą poruszać się samodzielnie. Sterowanie Google Glass myślami jest jedynie możliwe, gdy mamy zestaw do odczytywania aktywności mózgu oraz darmowe oprogramowanie zapewnione przez This Place.

Leave a reply

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

required